Plný švih

Plný švih se využívá pro všechny údery, u kterých potřebujeme zahrát dlouhou vzdálenost, těchto vzdáleností hráč docílí pomocí různých druhů holí, přičemž švih je stále stejný. Pro zdokonalení plného švihu by měli hráči využívat především cvičné plochy každého hřiště, konkrétně driving-range.

Cvičení


1. Hráč si položí mezi nohy golfovou hůl, tak aby byla kolmo ke směru úderu. Zaujme správný golfový postoj pro plný švih. Připaží skrčmo, paže překříží na hrudníku. Otevřenými dlaněmi drží tréninkovou tyčku. Provádí pohyb plného švihu. A při provádění rotace trupu vpravo, levý konec tréninkové tyčky směřuje dolů ke golfové holi. Provádí následný pohyb trupu vlevo až do polohy, kdy hruď hráče směřuje na cíl nebo mírně vlevo od cíle.

2. Hráč si položí mezi nohy golfovou hůl, tak aby byla kolmo ke směru úderu. Zaujme správný golfový postoj pro plný švih. Paže předpažit poníž. Provádí pohyb plného švihu, kdy na konci nápřahu a při dokončení pohyby vždy na malou chvíli zastaví.

3. Nasadíme hráči pomůcku přibližně do oblasti bicepsů, která zamezí oddálení paží od sebe. Hráč s pomůckou provádí klasický úder plného švihu.

4. Hráč provádí klasický úder plného švihu se speciální holí, která slouží ke zvýšení švihové rychlosti.

5. Hráč provádí klasický švih plného úderu, který zcela nedokončí a hůl končí směrem vzhůru. V koncové poloze se hráč snaží udržet co nejdéle pohled na místo odpalu.

6. Hráč zaujme správný golfový postoj. Do podpaží pravé ruky si umístí tréninkovou tyčku. Následně provádí nácvik plného švihu tak, že nápřah provádí do doby, než se předloktí levé ruky dotkne tréninkové tyčky. Poté provádí dopředný pohyb tak, aby se levá ruka stále dotýkala pomocné tyčky. Dopředný pohyb začíná rotací boků a následně se přidá horní část těla společně s pažemi. V konečné poloze je hůl rovnoběžně s tréninkovou tyčkou.

7. Hráč zaujme správný hráčský postoj pro techniku plného švihu, předpaží poníž, dlaně k sobě. Provádí nápřah do polohy devíti hodin, zde mu druhý hráč chytí ruce. Cvičící začne rotační pohyb těla jen boky a horní polovina těla s pažemi, díky zachycení, provádí pohyb později.

8. Hráč zaujme správný golfový postoj, nohy snožmo. Provádí úder plného švihu. Tempo a síla pohybu je omezena díky postoji snožnému a menší stabilitě, čím je umožněno lepší soustředění na správné provedení pohybu.

9. Hráč provede správný hráčský postoj, nohy snožmo. Při provádění samotného plného švihu provede unožení levou a přenesení váhy na levou nohu.

Tomáš Vlasák
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky